pondělí 25. srpna 2014

Učebna Google (Google Classroom) | Wi-Fi ve škole a BYOD


Termín akce: středa 17. 9. 2014 od 15:30
Místo: Gymnázium a SOŠ Nový Jičín, Palackého 50

Akce je zdarma, občerstvení zajištěno 

Anotace:
Rádi bychom Vás pozvali na čtvrtou akci GEG Novojičínsko. Témata tohoto setkání jsou:

Učebna Google (Google Classroom)
Pravděpodobně jste zaregistrovali, že Google přichystal pro školy zbrusu novou službu, kterou ke konci srpna postupně spouští pro školy, které používají Google Apps EDU.
Jedná se o službu, která výrazně usnadňuje učitelům zadávání, konzultace a hodnocení domacích úkolů a další projektů, které jsou žákům zadávány. Celý systém je provázán s prostředím Disk Google a zjednodušuje.

“Učebna učitelům umožňuje zadávat a vybírat úkoly bez použití jediného listu papíru. Navíc jsou jim k dispozici i funkce, které šetří čas. Například mohou nechat automaticky vytvořit kopii Dokumentu Google pro každého studenta. Učebna také pro každý úkol a každého studenta vytváří na Disku Google složky a umožňuje tak přehlednou správu prací.
Studenti mohou na stránce Úkoly sledovat, co se má kdy odevzdat. A na úkolu mohou začít pracovat jediným kliknutím. Učitelé zase ihned vidí, kdo už práci dokončil a kdo ještě ne. Přímo v Učebně mohou okamžitě poskytovat zpětnou vazbu a úkoly hodnotit.”


Google

Na akci si ukážeme praktické postupy práce s Učebnou Google a také tipy a doporučení učitelů a škol, které již měly možnost službu v pilotním provozu testovat.

WiFi ve škole a BYOD
Jak vybudovat funkční WiFi síť ve škole? Do jaké míry umožnit žákům využívat WiFi a připojení vlastních zařízení (BYOD) ve škole? Jak a zda regulovat přístup žáků do WiFi sítě?

To jsou příklady otázek, které si v dnešní době klade celá řada škol.

V druhé části akce se zaměříme na možné odpovědi na tyto otázky. Ukážeme si na příkladu Gymnázia a SOŠ Nový Jičín, jak funkční WiFi síť vybudovat za rozumné prostředky, jaké jsou zkušenosti s používáním WiFi sítě z pohledu učitele a žáka a také si ukážeme podrobné statistiky využívání školní WiFi.

Hlavním bodem této části programu bude diskuse účastníků nad tématy školní WiFi a konceptu BYOD (z anglického "Bring Your Own Device"), přístupu škol k využívání WiFi žáky školy a také praktickými zkušenostmi, které školy s WiFi a BYOD mají.


Podrobné informace o programu jsou uvedeny pod tímto odkazem.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na e-mailu nebo telefonicky:

Těšíme se na vaši účast a budeme rádi, když se podělíte o své zkušenosti nebo nápady.

GEG Novojičínsko

Radovan Jansa (cz.linkedin.com/in/radovanjansa)
Petr Caloň (cz.linkedin.com/in/petrcalon)


Žádné komentáře:

Okomentovat